האם יש טעם לנהל שיחה מלב אל לב עם אגרן כפייתי?

שיחה מלב אל לב עם האגרן

התשובה היא שבהחלט יש טעם כזה אם השיחה יכולה לעזור דווקא לכם אישית, אבל בהיבט של ניהול שיחה אישית מלב אל לב כדי להניע שינוי התנהגותי אצל האגרן הכפייתי, מדובר במשימה חסרת סיכוי. חשוב להבין שאגרנות כפייתית היא אינה בחירה, והיא אינה תכונת אופי שניתן "לעבוד" עליה. המדובר בהפרעה ממשית, הפרעה נוירולוגית שפשוט גורמת לאדם הסובל ממנה לחשוב בצורה שונה לחלוטין מאדם רגיל ונורמלי. אין פה עניין של דווקא, של העדפה, או של בחירה, אלא עניין של מציאות אחת אפשרית.

שיחה לתיקון קצר בתקשורת

כאשר אנו רוצים לנהל שיחה מלב אל לב עם אדם קרוב לנו, אנו עושים זאת מתוך הנחה שקיימת בינינו חוסר הבנה, או שקיימים משקעים המונעים מאיתנו להבין זה את זה, ועל בסיס זה אנו מניחים שזאת אכן הבעיה עם האגרן הכפייתי העושה דברים שאיננו מוכנים לקבל, ואולי הגיע הזמן לדבר מלב אל לב על מנת להבהיר את הדברים. עד כמה שזה נשמע מגוחך, ישנם אנשים רבים המגיעים לרמות כאלה של תסכול, שבהחלט חושבים על דרך זו כעל דרך המוצא היחידה האפשרית.

לא עניין של רצון אלא של מציאות שונה

כאמור, שיחה מלב אל לב היא לא לעניין במקרה כזה, והעובדה שהאגרן הכפייתי ממשיך בדרכו לא נובעת מזלזול בכם, מקצר בהבנה, מחוסר תקשורת או מרצון לעשות דווקא. המדובר בהפרעה נפשית המשנה את כל צורת החשיבה ותפיסת העולם ברמה הפיזית, הנוירולוגית במוח. אין פה עניין של רצון, של כוונה או של הבנה, אלא עניין של מציאות, של תפיסת המציאות, ואת זה אי אפשר לפתור בשיחה מלב אל לב.

צרו קשר לקבלת סיוע

מה אתם כן יכולים לעשות? אתם יכולים לפנות עוד היום אל מרכז הסיוע לאגרנים כפייתיים ומשפחותיהם, לקבל עצה מועילה, ללמוד אודות האגרנות הכפייתית ולשוחח. צרו קשר עוד היום עם שי פינוי דירה  ואנו נגיש לכם את כל הסיוע הדרוש לכם בנושא.



אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו