האם זה סביר שמשפחה עוזבת אגרן כפייתי לבד בביתו?

התשובה היא כן, אם כי הכל צריך להתבצע בצורה מבוקרת ולא מתוך כעס. אגרנים כפייתיים חיים על פי היגיון שונה לחלוטין מזה של אדם נורמלי. עבור אגרן כפייתי אין שום משמעות לבלגן, לזוהמה או לצפיפות הנוצרת בבית לאור אין ספור החפצים שהוא אוסף לאורך השנים. המדובר על דבר נורמלי לחלוטין מבחינתו, ולמעשה מדובר בדבר הנכון וההכרחי שצריך לקרות, שכן הוא רוצה ומשתוקק לשמור את כל החפצים שאותם הוא אוסף מן הרחוב וכלפיהם הוא מפתח רגשות עמוקים. עבור בני המשפחה כמובן, ההיגיון הזה הוא לא נורמלי, והוא מוביל למצבים בלתי אפשריים.

מצב בו כבר אי אפשר לחיות בדירה

במקרים רבים של אגרנים כפייתיים נוצר מצב בו כבר אין אפשרות לנוע בצורה נורמלית בתוך הבית, שלא לדבר על הזיהומים והנגעים המתפשטים בבית, והריחות הרעים החזקים. במצב כזה, עם כל הרצון הטוב ועם כל הניסיון לשמר אחדות, משפחות רבות כבר אינן יכולות לסבול את המצב ובוחרות בצורה לגיטימית לחלוטין, לעזוב את הבית ולהשאיר את המרחב כולו לטובת האגרן הכפייתי. במקרים אלה, זה אכן סביר וזה לגיטימי לחלוטין, ובכל זאת, אסור למשפחה לשכוח את חשיבותה בסיוע לאגרן הכפייתי.

לעזוב, אבל להיות שם תמיד

בסופו של דבר, הגורם היחיד שיכול להוביל שינוי בחייו של אגרן כפייתי הוא בני משפחתו. הם אלה שיכולים להניע תהליך של טיפול ולארגן את כל הנדרש לשם כך, והם אלה שיכולים וצריכים להיות שם כשהאגרן הכפייתי זקוק להם לתמיכה, לליווי, לסיוע ולעידוד. אפשר בהחלט לעזוב את הבית, אבל עדיין צריך תמיד להיות שם, בלי כעס, ובלי ייאוש.

התקשרו לקבלת עזרה

מרכז הסיוע לאגרנים כפייתיים ומשפחותיהם מציע לכם את כל הסיוע הדרוש לכם על מנת להתמודד עם שלל האתגרים מולם אתם עומדים בטיפול באגרן כפייתי. צרו קשר עוד היום עם מרכז הסיוע לאגרנים וקבלו מידע וידע רב אודות הפרעת האגרנות הכפייתית והטיפול בה.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו