האם זה נורמלי להרגיש בושה עם בן משפחה אגרן כפייתי?

מרגישים בושה מבן משפחה שהוא אגרן?

התשובה היא בהחלט כן, לפחות בשלבים הראשונים של ההתמודדות עם הבעיה, ולפני שיצרתם את ההבנה המלאה סביב הפרעת האגרנות הכפייתית. ללא ספק, פעילות האגירה של חפצים בתוך הדירה, יכולה ליצור לא מעט מצבים של חוסר נעימות מול השכנים, מול אורחים ומול חברים המגיעים לדירה. כך למשל, ילד להורה אגרן כפייתי כנראה לעולם לא יזמין חברים אל ביתו מתוך בושה, ואפשר בהחלט להבין מדוע. במקרים מסויימים, הבושה היא פשוט חלק מהעניין ואין הרבה מה לעשות למעט הכנסתו של האגרן הכפייתי לתהליך טיפולי שיצמצם מאוד את היקף הבעיה.

נטרול הבושה באמצעות ידע והבנה

יחד עם זאת, ניתן בהחלט להרחיב את הידיעות, את הידע ואת ההבנה סביב מה שעובר על האגרן הכפייתי קרוב משפחתכם, על מנת להמנע מרגשות של תסכול, כעס, אכזבה וגם בושה. כאשר מבינים שמדובר בהפרעה נפשית הנובעת מבעיה נוירולוגית במוחו של האגרן הכפייתי, מבינים שמדובר לכאורה כמו בכל מחלה אחרת שבושה היא אינה מנת חלקה. אין זה אומר שהתופעות המביישות תיפסקנה ואין זה אומר שלא יהיו עוד רגעים של בושה, אבל בהחלט יהיו לכם כלים טובים יותר להתמודד איתה.

כל הסיוע והתמיכה שאתם צריכים

מרכז הסיוע לאגרנים כפייתיים ומשפחותיהם מציע לכם קרקע פורה ועשירה של מידע וידע רב שנאספו לאורך השנים הן ממקורות מקצועיים והן מעדויות של משפחות של אגרנים כפייתיים. אנו מציעים לכם את האפשרות לקבל תשובה על כל שאלה שמטרידה אתכם, על כל ספק שעולה בכם, וכמובן מסייעים לכם בהכוונה, בתמיכה ובליווי לאורך המאמץ להתמודד עם הבעיה.

צרו קשר לקבלת העזרה הנדרשת

אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם מרכז הסיוע לאגרנים עוד היום, לקבל את כל הפרטים ואת כל המידע הדרוש לכם, ולבחון כיצד תוכלו להיעזר בשירותי המרכז על מנת להתמודד עם האגרן הכפייתי קרוב משפחתכם, ועם הרגשות המציפים אתכם מעת לעת.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו דילוג לתוכן