האם בריאותו של אגרן כפייתי נמצאת בסכנה כשהוא שוהה בדירתו?

בריאותו של אגרן כפייתי. האם הוא בסכנה?

התשובה היא בהחלט כן, לפחות במרבית המקרים. סכנה זו יכולה לבוא לידי ביטוי במספר מישורים החל במישור החיידקי, דרך המישור הזיהומי וכלה במישור הפיזי. על אף שהמכנה המשותף של דירות אגרנים כפייתיים הוא העומס והצפיפות בדירה, עומס זה וצפיפות זו יכולים לקבל צורות שונות בדירות שונות של אגרנים כפייתיים. במקרים מסויימים עיקר הסכנה תנבע מזיהומים אפשריים בגין אגירה של חפצים המכילים שיירי מזון ופסולת אורגנית, במקרים אחרים מדובר באגירה של חפצים חדים כמו שברי רהיטים וכדומה, ובמקרים אחרים מדובר בחפצים מזוהמים.

סכנות זיהומיות ופיזיות

בכל אחד מהמקרים הללו, האגרן הכפייתי חשוף לאין ספור סכנות בריאותיות מהן הוא עלול להיפגע פשוט על ידי הסתובבות בתוך הדירה. הוא עלול להיפצע מחפץ חד, הוא עלול לפתח מחלה נשימתית, הוא עלול לפתח זיהום חמור, או פטריה חמורה בגוף, והוא עלול לסבול מעוד שלל תופעות בריאותיות הנובעות מחוסר היגיינה. בדיוק מהסיבה הזאת, לכם בתור משפחה, חשוב לשמור על רמת היגיינה מינימלית בדירת האגרן הכפייתי קרוב משפחתכם, ואת זה תוכלו לעשות באמצעות טיפול מסודר עם פסיכיאטר.

האובססיה חזקה מהכל

בהיבט זה חשוב לזכור שעל אף שהאגרן הכפייתי עשוי להיות מודע לסכנות בריאותיות אלה, מודעות זו אינה שווה בעוצמתה לאובססיה המנחה את כל התנהגותו, ולכן גם אם הוא מודע לבעייתיות שבמצב, ולא תמיד הוא מודע לכך, הוא בדרך כלל לא ירצה לבצע דבר שנוגד את האובססיה שלו. מרכז הסיוע לאגרנים כפייתיים ומשפחותיהם מציע לכם מידע רב שיכול לסייע לכם להבין את נושא האגרנות הכפייתית והסכנות הבריאותיות והתברואתיות הנלוות, בצורה מעמיקה יותר.

פנו עוד היום לקבלת סיוע

אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עוד היום עם מרכז הסיוע לאגרנים, לקבל תשובות על כל השאלות המטרידות אתכם בנושא, ולבחון יחד איתנו דרכים בהן נוכל להגיש לכם את הסיוע הנדרש על מנת להתמודד עם האתגרים הניצבים בפניכם.
אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו דילוג לתוכן