האם באמת קשה לאגרן כפייתי להיפרד מחתיכת קרטון ישנה?

האם האגרן באמת קשור לחפצים שלו?

התשובה היא כמובן כן, למרות שלפעמים אנחנו פשוט מתקשים להאמין למה שרואות עינינו. מי שלא חווה אינטראקציה עם אגרן כפייתי פשוט לא יוכל להבין זאת, אבל אגרן כפייתי יכול לאבד את שלוות הנפש שלו בתוך שניות בודדות, אם הוא ירגיש שהחפצים שלו מאויימים, שמישהו רוצה לקחת לו אותם, או שהוא פשוט אינו מוצא אותם. אובדן שלוות הנפש הזה, הוא אותנטי לחלוטין, והאגרן הכפייתי אכן מרגיש תחושות של אימה ופחד על חפציו היקרים.

חתיכת קרטון לאגרן כמו ילד לאדם נורמלי

השאלה היא, איך זה יכול להיות, והתשובה היא שהאגרן הכפייתי תופס את חתיכת הקרטון שאסף כפי שאדם נורמלי תופס את האנשים היקרים לו או את הפריטים היקרים לו. מבחינת האגרן הכפייתי, אובדן של קרטון הוא כמו אובדן של ילד עבור הורה נורמלי. איך זה קורה? איך זה יכול להיות? כל ניסיון להבין את הדברים על בסיס היגיון נורמלי הוא ניסיון כושל מלכתחילה, שהרי כל האגרנות הכפייתית היא תוצר של הפרעה נוירולוגית נפשית שמשנה את כל כללי ההיגיון מראש.

להתמודד טוב יותר

מרכז הסיוע לאגרנים כפייתיים ומשפחותיהם מחזיק בשורה ארוכה של דוגמאות וסיפורים אישיים של משפחות של אגרנים כפייתיים, שמצאו את עצמן בסיטואציות בלתי אפשריות בלי יכולת לפענח את הסיטואציה במונחים של אדם נורמלי. בכל משפחה כזאת, ישנה חשיבות רבה להבנת המחלה, ההקשרים שלה, המניעים שלה והתסמינים שלה, ובמיוחד להבין את האופן בו רואה האגרן הכפייתי את העולם מעיניו שלו. ככל שתשוחחו יותר עם משפחות אחרות, תחליפו חוויות ותדונו בדברים, כך יהיה לכם קל יותר להתמודד עם המקרה הפרטי שלכם.

צרו קשר עוד היום

אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם מרכז הסיוע לאגרנים, לקבל ייעוץ והכוונה, להיחשף למידע מקצועי שנאסף לאורך שנים ארוכות של פעילות בתחום, ולהבין טוב יותר את הסיטואציה בה אתם נמצאים, וכיצד תוכלו להתמודד איתה בצורה אפקטיבית.


 

אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו