האם אגרן כפייתי עשוי לשתף פעולה עם מאמץ לשיפור המצב התברואתי בביתו?

אגרן כפייתי צריך לשתף פעולה?

התשובה היא בהחלט כן, אך זה ממש לא עומד להיות קל, והפתרון גם צריך לעלות בקנה אחד עם האובססיה שלו. אגרנים כפייתיים רבים מתאפיינים בצורות שונות ועוצמות שונות של הפרעת האגרנות הכפייתית, וכל ההפרעה יכולה לבוא לידי ביטוי בצורות שונות בין אגרן כפייתי אחד למשנהו. המכנה המשותף לכולם הוא שהאובססיה שלהם חזקה כמעט מכל דבר אחר. האובססיה לאסוף את החפצים ברחוב, להביא אותם אל הבית ולאגור אותם, היא אובססיה שכמעט ולא קיים דיבר שיכול להתנגד לה, או לבוא על חשבונה.

הסכמה על תהליך ניקיון וחיטוי

אם כך, כיצד ניתן להתמודד עם מצב תברואתי גרוע בדירת אגרן כפייתי? ובכן, הפתרון צריך להגיע במסגרת טיפול מעמיק ויסודי בליווי פסיכיאטר שעשוי לשלב בו גם תרופות פסיכיאטריות שעשויות לסייע. במידה והאגרן הכפייתי מקפיד על שמירת החפצים בדיוק כפי שהם עם כל הלכלוך והפסולת, שום דבר לא ישנה את זה בצורה מהותית, אלא אם הוא עובר טיפול פסיכיאטרי תרופתי ארוך שמצליח לייצור תוצאות, אבל זה כבר עניין אחר. במקרה כזה, הצורך הוא לפנות את הדירה אחת לתקופה ולבצע ניקיון של הדירה, ולהסכמה כזאת אפשר להגיע אך ורק במסגרת טיפול פסיכיאטרי.

התמודדות ברמה כלשהי

במקרים אחרים, ייתכן שהבעיה אינה חמורה באותו היקף, לבטח במקרים בהם לצד האובססיה לאגור חפצים ישנה גם אובססיה לניקיון. יחד עם זאת, ההתמודדות עם בעיית התברואה חייבת בסופו של דבר לצאת אל הפועל, גם אם בתדירות נמוכה יותר. מרכז הסיוע לאגרנים כפייתיים ומשפחותיהם מציע לכם את כל המידע בעולם האגרנות הכפייתית, מידע שנאסף ממקורות מקצועיים וממשפחות אגרנים כפייתיים.

צרו קשר לקבלת ייעוץ וסיוע

בכל בעיה שאתם נתקלים בה בטיפולכם בקרוב משפחתכם האגרן הכפייתי, אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עוד היום עם מרכז הסיוע לאגרנים כפייתיים ולקבל את כל התשובות על כל השאלות המטרידות אתכם בנושא, ולבחון כיצד נוכל לסייע לכם.
אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו