דירות אגרנות – כל הסכנות

הסכנות שמחכות בדירת אגרנות 

דירות מגורים בהן מתגורר אדם הסובל מתופעת האגרנות הכפייתית, הן דירות מוזנחות אשר אינן ראויות למגורים וזאת לנוכח הסכנות, התחלואים והמפגעים הסביבתיים המצויים בשטח הדירה. דירות אלו מתאפיינות בין היתר בעומס יתר של תוכלת אגרנות, ריחות צחנה ותחושת מחנק, צפיפות נוראית ומפגעים ותחלואים שונים המהווים סכנה ברורה ומיידית לכל אדם המתגורר בשטח הדירה.

דירות אגרנות – הסכנות המרכזיות

בין יתר הסכנות המרכזיות העלולות להיווצר בכל דירת מגורים בה מאוחסנים פריטי אגרנות תוכלו למצוא:

  • נקודות חשמל לא תקינות – דבר העלול להוביל לקצר חשמלי ולפריצת שריפה אשר תתפשט במהרה לנוכח היקף התכולה בשטח הדירה.
  • הופעת מכרסמים ומזיקים בכל שטח הדירה- עומס היתר של פריטי תכולת האגרנות בשילוב תחזוקה ירודה ולקויה של סביבת המגורים מובילה להופעתם של מכרסמים ומזיקים אחרים (בכמויות גדולות) בכל שטח הדירה וסביבת המגורים.
  • הופעת סימני עובש, פטרת ורטיבות בקירות הדירה- הצפיפות הנוראית המאפיינת דירות אגרנות בשילוב העובדה שרוב פתחי האוורור בשטח הדירה נותרים סגורים ואטומים באופן קבע, מובילה להופעתם של סימני רטיבות, עובש ופטרת בקירות הדירה והדבר עלול להוביל לנזקים בלתי הפיכים בקירות הדירה ולעיתים הדבר משפיע על קירות המבנה המשותף.
  • ריח צחנה נוראי ההולך ומתגבר עם הזמן- דירות אגרנות הן דירות אטומות רוב הזמן, כאשר כל פתחי האוורור בשטח הדירה נותרים סגורים במכוון על ידי האגרן. כפועל יוצא מכך, עולה ריח נוראי משטח הדירה וריחות צחנה מתחילים להופיע גם בסביבת המגורים. ריחות הצחנה מהוות גורם מרכזי לנזקים רב מערכתיים בדרכי הנשימה של כל אדם המתגורר בשטח הדירה, כאשר גם דיירים המתגוררים בצמידות לדירה עלולים לסובל מהבעיה.

מעבר לסכנות המופיעות לעיל, קיימות סכנות נוספות הקשורות לעומס פריטי תכולת האגרנות בשטח הדירה. עומס זה עלול להוביל להתמוטטות של ערימות תכולה הנערמות זו על גבי זו. בנוסף, עומס היתר מייצר לכלוך ופסולת כמויות גדולות, וכמובן, הצטברות אבק המסוכן לדרכי הנשימה. את כל הסכנות המופיעות לעיל, ניתן למנוע באמצעות הליך פינוי דירה יסודי ומקצועי של תכולת האגרנות ומספר פעולות נלוות אשר נועדו להשיב את הדירה למקום ראוי למגורים.

אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו