דגשים בעת פינוי דירה

באילו נסיבות מפנים דירה

פינוי דירות יכול להיות מהלך מבורך שהופך את החיים לנעימים יותר. על מנת שיהיה כזה, יש לתכנן אותו היטב. יש לטפל בצדדים הלוגיסטיים, המשפטיים והרגשיים. דירות רבות עמוסות בחפצים שנאגרו במשך שנים, והצורך בפינוי דירה נובע מנסיבות משתנות בחיים כמו עזיבת הילדים את הבית, פירוד או סתם רצון בשינוי כמו לפני שיפוץ.

מומלץ להיעזר בחברה אמינה שתטפל בהעברה בצורה חלקה אשר תשמור על חפציכם. לעיתים הפינוי הוא בהקשר של מעבר דירה אך לעיתים יש לפנות מהדירה חפצים ישנים כדי לרענן את המראה שלה, עקב פטירת הבעלים בדירה שהועברה בירושה. ישנן חברות המתמחות בתהליכי פינוי דירה מסוג זה, מארגנות את החפצים ודואגות להיפטר מציוד שהתבלה או פינוי חפצי עזבון.

מה חשוב לבדוק לפני הפינוי

לפני פינוי דירה יש לבדוק באיזה מצב צריכה הדירה להישאר לאחר המעבר – האם יש חוזה שכירות המחייב סיוד, האם יש מחויבות לדאוג לתקינות האביזרים שנשארים וכדומה. לעיתים תבצע החברה המפנה גם ניקיון יסודי הכולל חיטוי בדירות מוזנחות במיוחד.

לפני בחירת החברה שתבצע את הפינוי, יש להיפגש עם נציגה ולערוך סיור בנכס. פגישה ראשונית זו היא לרוב ללא התחיבות וללא תשלום. בסיור המקדים יש להגדיר את הציפיות בבירור על מנת למנוע אכזבות. לאחר הגדרת העבודה, יש לקבוע את לוח הזמנים, את המחיר ואת תנאי התשלום.

כל אלה יירשמו בהסכם התקשרות המפרט את היקף העבודה וטיבה.

טיפול בפריטים מיוחדים

יש פריטים שאין למפנה צורך בהם, אך הם עדיין בעלי ערך. במקרים אלו ניתן לשקול להעביר אותם לגופים המספקים ציוד לנזקקים. מעשה זה יעזור לחלשים וגם יעניק לנו תחושה טובה שהם לא נזרקו לריק.

פריטים רבים דורשים תשומת לב מיוחדת. העברת רהיטים רגישים, פסנתר, ארונות הדורשים פירוק מיוחד ומתמחה, פינוי גינת נוי וצמחיה שניתנת להעברה, כלי זכוכית יקרים, ניירת שחשוב לשמור על תקינותה וכן על הסדר שלה בעת המעבר. גם פריטים גדולים כגון פרגולות, ארונות מטבח וציוד המותקן לקירות ולרצפה כגון מזגנים ידרוש תשומת לב וטיפול מקצועי. לעיתים לא יהיה כדאי לבצע העברה של פריטים אלה, כאשר שוויים נמוך מעלות ההעברה והנזק שעלול להיגרם להם כתוצאה מפירוקם.

לסיכום, כדברי חז"ל – "סוף מעשה במחשבה תחילה". ארגון פינוי דירה מראש על כל פרטיו, יאפשר מעבר קל וחלק וימזער את תחושות אי הנעימות שעלולות להתלוות לו.

 

אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו