ארגון וסדר בבית כדרך להצלחה

מארגנים את הבית 

ודאי נתקלתם בתחושה הלא נעימה כאשר אתם נכנסים לביתו של חבר והבלגן מקדם את פניכם. זה לא שאתם הכי מסודרים בעולם, "אבל לדרגה כזו " (אתם חושבים בלבכם) עוד לא הגענו ".  אך האמת בנושא זה צריכה להיאמר שאין זה משנה כלל מה היא "דרגת האי סדר" , כול דרגה שמפריעה לכם בהתנהלות תקינה בבית, מפריעה גם בתחומים אחרים בחייכם. הצטברות של חפצים שאין לכם בהם צורך יוצרים חסימה אנרגטית בביתכם ומשפיעים על תחומים נוספים כגון עבודה, מערכות יחסים, חיי חברה ועוד

אז למה לא כול יום שבת

סדר וניקיון בבית הם הבסיס לחשיבה מאורגנת ומובנית שתאפשר לכם להתקדם בדרך הנכונה בכול תחום בחייכם. זכור לי בימי ילדותי שנהגנו להכין את הבית לקראת יום השבת. כול בני הבית תרמו את חלקם אם במלאכת פינוי רהיטים שלא במקומם, השלכת עיתונים ישנים, ניקיון הבית וכמובן הכנת ארוחת השבת. רק בבגרותי הבנתי כי אין זה משנה כלל לאיזו מטרה נועדה מלאכת הניקיון, תחושת הרוגע שנחה בביתנו עם סיום המלאכה והידיעה כי עתה אנו מוכנים לקראת אנרגיות חדשות תמיד תמיד נכחה שם עם סיום המלאכה.

האזינו להמלצה של עוד לקוחה מרוצה של שי פינוי דירה

מה כדאי לעשות

ראשית כדאי לבדוק מהם החפצים השונים שאין צורך בהם עוד. דרך נוחה לעשות זאת היא לדמיין כי עתה אתם לפני מעבר לדירה חדשה ועוסקים בניקיון, פינוי רהיטים שאין בהם צורך. מה הייתם לוקחים לדירה החדשה ומה לא? שאלה דומה ניתן לשאול בנוגע לכול דבר שאתם עומדים לסדר ולנקות, מקטן ועד גדול: מה מהניירות הייתם זורקים או לחלופין מתייקים?, אלו בגדים מתוך ארון הבגדים לא לבשתם מעל שנה? פינוי רהיטים ישנים/ מוצרי חשמל שמחכים לשיפוץ "בחופש הבא שיהיה לי" ועוד רבים ודומים.

לא הכול בבת אחת

מרבית האנשים מתחילים לבצע את תהליך ארגון הבית במלוא האנרגיות, אך ככל שמתקדמים בעומס הבלגן ואי הסדר בבית, מתייאשים. אל תעמיסו על עצמכם הכול בבת אחת. ביחרו לכם יום בשבוע שנועד למטרה זו והתמקדו בכול פעם באזור אחר בבית. שיהיה בהצלחה ובהנאה!

אסטרטגיות להגעת לסדר המבוקש

אחת התופעות הנפוצות בעת התחלת תהליך ארגון הבית היא התחושה של אי אפשר. איך להתמודד עם האתגר הזה? חשוב לקבוע עקרונות ואסטרטגיות שיסייעו לכם להגיע לתוצאה הרצויה.

קודם כל, קבעו מטרות ברורות. החליטו איזה חלק בבית אתם רוצים לסדר, האם זה הסלון, החדר או אולי אזור העבודה. הבנת המטרה תעזור לכם להתמקד ולא להתפזר.

בנוסף, החליטו על זמן מוגבל. לפעמים, קביעת זמן של 20 דקות ליום לסדר מסוים יכול להיות יותר יעיל מאשר להושיט את עצמכם לשעות בלתי סופיות של ארגון.

תוכננו ושוב תוכננו. החלטו מתי בדיוק אתם מתכוונים להתחיל, ואל תוותרו על התוכנית. בחרו בשעה בה אתם הכי פרודוקטיביים, אם זה בבוקר או אחר הצהריים.

לסיום, חשוב לזכור שכל תהליך ניקוי וארגון הוא גם תהליך פנימי. התחברות למטרה, הערכה של הדרך והבנה שזהו לא פרויקט חד-פעמי אלא דרך חיים – כולם יכולים לסייע בהגשמת התוצאה הרצויה. אז יש לכם את הכלים, כעת תתחילו להשתמש בהם.

אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו דילוג לתוכן