אספנות שמבוצעת בכפייתיות אינה מבשרת טובות

אספנים כפייתיים? 

אוסף הוא דבר נחמד שיכול לעשות טוב על הלב של לא מעט אנשים. אחרי הכול זה כיף להציג לחברים או לקרובי משפחה אוסף של פריטים מעניינים שנרכשו בחו"ל או הגיעו מידיהם של חברים אוהבים. אך אם אנו מדברים על אספנות כפייתית, הרי שחשוב מאוד להבין כי כאן התמונה שונה לחלוטין מדובר בבעיה גדולה.

אופיה של הבעיה בא לידי ביטוי שהבית או הדירה מתמלאים בפריטים רבים כמו ספרים ישנים, פריטי פלסטיק משונים ועוד. התוצאה היא שללא מומחה פינוי דירה קשה מאוד לנהל חיים בדירה שעמוסה בפריטים רבים הפזורים בצורה מאוד לא מסודרת ומפריעים הן לניהול חיי היומיום והן לאווירה הכללית הנעימה שרוצים בה.

לאוסף יכול להיות מקום מתאים

אלו שמציעים שירות של פינוי דירה בתל אביב או בכל עיר אחרת מדגישים בפני לקוחותיהם שלא תמיד צריך לזרוק את כל האוסף. יש לעשות הבדלה בין מצב שבו בעל האוסף אינו בין החיים או שהוא כבר מאושפז במקום מסוים ובין כך שהוא חי ופעיל בדירתו. כך מחליטים היטב על טיפול באוסף וגם במצב הדירה.

אם האספן נפטר הרי ששירות של פינוי דירה וירושה הוא אלמנט משולב שיכול לפתור בעיות רבות. כך, כשם שילדיו של אגרן כפייתי שנפטר עושים זאת ומזמינים שירות של פינוי אגרנות כפייתית, יכולים גם ילדיו של האספן ליהנות מהפטרות מלאה של כל הפריטים. אך אם האספן בחיים אפשר בהחלט להשאיר אוסף מצומצם.

התמודדות נכונה עם כל היקף של אוסף

אין ספק שההיקף של בעיה כמו אספנות כפייתית יכול להיות גדול מאוד. לא אחת אנו רואים כיצד מי שנכנס לביתו של אספן כזה מתקשה להבין מדוע יש לו עשרות בקבוקי זכוכית בגדלים שונים. המון עיתונים ומגזינים מתקופות שונות ועוד פריטים שאדם נורמאלי לא ימצא בהם כל עניין בדרך כלל ולא יאסוף אותם בעצמו. 

ההתמודדות עם מצב כזה צריכה להיות מאסיבית ורצינית ביותר. כך, להבדיל משירות מיוחד של פינוי דירה חינם הכולל התמודדות עם מצבים סבירים בדרך כלל, יש צורך לבקש מחברת הפינוי שירותים איכותיים במיוחד שיביאו לפינוי מקום המגורים ויאפשרו הכנתו לחיים נוחים יותר.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו