אספנות כפייתית

רובנו שומרים פריטים וחפצים מאוד ישנים, גם אם אין לנו שימוש בהם וצפוי כי גם לא יהיה ממש שימוש בהם בעתיד, בשל מטען רגשי שאנו שומרים וסיבות נוספות ואחרות שמביאות להצטברות פריטים בביתנו. אם זה מסתכם באיסוף של כמה פריטים רגשניים כאלו ואחרים אין ספק כי זאת אינה בעיה אלא עניין רגיל שלרובנו יש אולם, אם מדובר כבר באיזו שהיא אספנות כפייתית שאומרת שכל דבר שנכנס לביתנו, בכל צורה שהיא פשוט לא ייצא ממנו, מדובר כבר על מחלה ואף על מחלה שעלולה לגרום לנזקים בריאותיים רבים, מלבד הנפשיים כמובן.

אספנות מוגדרת כצבירה של פריטים ורהיטים שונים בין אם מדובר על פריטים חדשים, ישנים, קרועים, בלויים או לא שימושיים ללא סיבה מיוחדת והקושי הגדול של היפטרות מכל אותם הפריטים.

איך ניתן לדעת אם מדובר במקרה של אספנות כפייתית ?

אספן כפייתי הוא אדם שיאגור וישמור כל חפץ שהוא בביתו, מתוך מחשבה אמיתית כי החפץ הזה נחוץ לו גם אם בפועל אינו שימושי כלל כמו מכשיר חשמלי שהתקלקל, עיתון ישן שכבר נקרא עשרות פעמים ועוד. למעשה, ניתן לראות את האספנות הכפייתית כסוג של תחביב כפייתי שחורג מגדר הגבול הטוב בשל בעיה פסיכולוגית של אותו אספן. חשוב לציין כי לא כל תחביב של אסיפת חפצים זה אספנות המוגדרת ככפייתית, כמו פריטים חשובים שעברו בירושה ונשמרו גם אם אין שום שימוש בהם אלא רק בשל הרגש שטמון בעניין ועוד.

נזקים וחסרונות של אספנות כפייתית

  • מחלות – פריטים רבים שנצברים מביאים למצב בריאותי לא תקין ואף מזמינים מחלות שאינן רצויות בשל האבק הרב שנצבר ויכול להביא לקצרי נשימה קשים ועוד. בנוסף, יש לציין כי חרקים, חולדות ועוד מהלכים שאינם רצויים בבית ויכולים להפיץ מחלות רבות גם לבני אדם, מגיעים למקומות עמוסים לכלכוך ואבק ועל כן, באזורים שבהם האספנות הכפייתית קיימת קל מאוד לפגוש בחברים הלא רצויים הללו.
  • התרחקות מהסביבה – בלי ספק, אנשים שחולים באספנות כפייתית לא יוקפו בחברים, שכן, רוב האנשים שיבואו לבקר אספן כפייתי בביתו לא יחזור לבקר אותו בשנית כי אין ספק שהריח הלא נעים בכלל, האבק, הלכלוך והעומס בדירה לא גורמים רצון לשוב ולבקר בשנית. כמו כן, דברים מסוג של האספנות הכפייתית גורמים לאנשים להסתכל על אותו אספן בזווית לא נעימה כלל.

חברת פינוי דירה הינה החברה המובילה בארץ בתחום פינוי דירה ונכסים שונים ומתמחה גם בפינוי אספנות המוגדרת ככפייתית ומעניקה את שירותיה ללקוחות בכל רחבי הארץ.

איך עובד פינוי של האספנות הכפייתית ?

נציגי פינוי דירה יגיעו אל המקום בו האספנות הכפייתית התקיימה, בין אם מדובר בבית, מקלט, מחסן, משרד ועוד ויבצעו הערכת מצב של הפינוי עצמו, שכן הצעת המחיר תקבע על פי קריטריונים רבים כגון: גודל המקום, כמות התכולה לפינוי ועוד.

לרוב, לא האספן עצמו יזמין את שירות הפינוי של פינוי דירה, אלא מקורב אליו שרוצה לעזור לו או במידה ואותו אספן עזב, עבר מקום, הלך לעולמו ועוד והפינוי יהיה הכרחי. לאחר הסכמת הצדדים על הצעת המחיר של הפינוי יבצעו נציגי חברת הפינוי דירה את הפינוי עצמו אותו יעבירו אל מכולות משא, ומשם אל אתרי אשפה מורשים.


בכדי לבצע פינוי דירה ובפרט פינוי מקום שבו הייתה אספנות שהיא כפייתית, יש צורך לעשות על ידי בעלי מקצוע מיומנים במיוחד, שכן, לא מדובר במלאכה פשוטה כלל וכלל. כל העובדים בחברת פינוי דירה הינם בעלי ניסיון של שנים רבות בתחום ובעלי הכשרה לביצוע עבודות הפינוי לרבות עבודות פינוי של אספנות בצורה מוגזמת. אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו