אספנות גרוטאות מהרחוב ושמירה בבית

אוספים גרוטאות מהרחוב? 

בין סוגי האספנות הרבים הגרוע מבניהם הוא איסוף גרוטאות ושמירתן בבית. הסיבה לכך היא שבאיסוף של עיתונים וספרים, בגדים וכדומה אין סיכון של פגיעה ופציעה כמו בגרוטאות. בין הגרוטאות אפשר למצוא חלקי ריהוט, מכשירים וכלי עבודה חלודים שמהם אפשר להיפצע ולקבל הרעלת דם. כדי להימנע מכך צריך בעת פציעה לקבל חיסון טטנוס מה שיבטיח שלא תתפתח דלקת בגוף עם אפשרות של נמק.

מאיפה מוצאים גרוטאות

את הגרוטאות אוספים האספנים בכל דרך אפשרית בין מהרחוב כאשר תושבים מוציאים מביתם גרוטאות שנות ומניחים אותם על המדרכה במטרה שהמשאית הייעודית תאסוף אותם ביום איסוף ברחוב או שמישהו מהולכי הרגל ימצא דבר אחד או שניים שיכולים לשמש אותו. אספני גרוטאות נוהגים לצאת מדי יום לרחובות הרשות ולחטט בערימות שהושלכו על ידי התושבים. הם גם נוהגים להגיע בימי הפינוי למזבלה הייעודית ולחפש אח "מציאות". את כל הגרוטאות הם גוררים על ידי מריצות או עגלות קניה (כמו אלה שיש בסופרמרקטים) כדי להביאם לביתם לשמירה.

האזינו להמלצה של עוד לקוחה מרוצה של שי פינוי דירה

מה קורה לאחר תקופה

במשך הזמן כל חללי הדירה החדרים, חדר האמבטיה, הסלון המרפסת ואפילו המטבח מתמלאים בגרוטאות שאפילו האספן אינו יודע בדיוק מה יש ביניהם. הוא לא מאפשר בדרך כלל לפנות את הגרוטאות מהבית ועל מנת למנוע מבני המשפחה ואני המקצוע לעשות זאת הוא אינו מאפשר לאף אחד להיכנס לדירה שלו. הוא אינו נוהג לנקות ולאוור את הדירה מה שגורם לטחב ולגרוטאות להחליד ולהוות סכנה בריאות של ממש. רק לאחר קבלת תלונה מצד השכנים של אספן הגרוטאות קיימת אפשרות חוקית לרשות לפנות לבית המשפט כדי להוציא צו המורה על פינוי הדירה וניקיונה. הפעולה נעשית על אף ולמרות התנגדות האספן.

מה הסכנה באספנות גרוטאות

אספנות בכלל נחשבת כמחלת נפש שגורמת לניתוק בין האספן לבין בני משפחתו בכל המעגלים. הילדים ברוב המקרים מתביישים בבן המשפחה האספן. הם אינם יכולים לקיים שגרה לא בלימודים ולא בחיי החברה שמתבטאת בנידוי חברתי ובידוד מיתר ילדי הכיתה.

ישנן משפחות בהן האספנות עוברת בין הדורות. הסבא היה אספן גרוטאות הבן המשיך וכך הלאה. ישנן סיבות מדוע אדם הופך להיות אספן. יש התולים את הדבר בשואה שלשורדים ממנה היו פחדים שיחסרו להם דברים.

מה עושים עם הבעיה

חברת פינוי דירות בישראל עוסקת בדיוק במטרות אלה. עובדי החברות הם אנשים מקצועיים בעלי ידע וותק בתחום. יש להם את כל הכלים והדרכים לקיום הפינוי במינימום של נזקים לדירה  ולדירות השכנים. כדי לשמור על בריאות צוות הפינוי החברות מציידות אותם בלבוש מותאם כמו כפפות, מסכה, נעלי עבודה וסרבל.

בנוסף לניסיון בעלי המקצוע של חברת הפינוי יש בידה גם את כל המידע לגבי מועדי קבלת הגרוטאות במזבלות העירוניות ובעזרת משאיות שלה הם מובלות מהדירה של האספן למזבלה. באותו יום ניתן לראות אספנים אחרים שעטים על הגרוטאות והם עוברות לדירותיהם.

אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו