פינוי פסולת סביבתית

שי פינוי פסולת סביבתית 

פינוי פוסלת סביבתית –  מה ההבדל בין פסולת ביתית ובין פסולת סביבתית? פשוט מאוד, המקום בו נמצאת הפסולת.

כאשר יש לכם בבית ערימות של ציוד, פריטים וחפצים שאתם לא צריכים, כל אלה נחשבים למעשה לפסולת ביתית.

אם כל אותם פריטים היו זרוקים היכן שהוא על איזו גבעה או הר, הם היו נחשבים לפסולת סביבתית.

פסולת סביבתית היא צרה גדולה שרשויות מקומיות בכל רחבי הארץ מנסות להתמודד איתה כל יום.

פסולת סביבתית נוצרת משני גורמים מרכזיים: הגורם הראשון והשולי יותר הוא אנשים פרטיים שפשוט אין להם איפה לזרוק את החפצים הגדולים שלהם, אז הם נוסעים לאיזו גבעה ליד הבית, מסתכלים שאף אחד לא רואה, וזורקים הכל מהרכב החוצה, ונוסעים.

הגורם השני, וזה הגורם המרכזי הם גופים עסקיים שונים. בין שמדובר בחברות פינוי קטנות שעובדות ללא רישיון וללא תיאום עם מרכזי הטמנת פסולת, ולכן משליכות את כל הפסולת שהן מפנות בכל מיני אתרים שכוחי אל, ובין שמדובר בקבלני שיפוצים, מובילים, מפעלים שנסגרו וכדומה, שפשוט רוצים להיפטר מסחורה מקולקלת, חפצים ישנים וכדומה, ומחפשים את הדרך הקלה והזולה ביותר לעשות את זה.

שיתופי פעולה עם רשויות מקומיות

במהלך הקריירה שלי פיתחתי רשת של שיתופי פעולה עם רשויות מקומיות שונות ברחבי הארץ, ובמסגרת שיתופי הפעולה הללו, הרשויות מזעיקות אותי מדי תקופה כדי לפנות פסולת סביבתית שהצטברה באזור מסויים.

רשויות מסויימות כבר החליטו לעשות מעשה בנדון, ולאחר שזיהו אתרים אטרקטיביים למשליכי הפסולת, הציבו במקום מצלמות נסתרות על מנת ללכוד את מפרי החוק על חם.

שיטה זאת עובדת כמו קסם, ואני תמיד אומר לעצמי, שאם אתה כבר מפר את החוק, תעשה את זה כמו שצריך, תגוון קצת במקומות שבהם אתה משליך את הפסולת, אבל למזלנו מפרי החוק האלה לא כאלה חכמים, ולכן גם קל מאוד ללכוד אותם, אם רק רוצים ואם רק עושים את הדברים הנכונים.

תהליך מקצועי הדורש ידע ואמצעים

פינוי פסולת סביבתית הוא תהליך מקצועי שצריך לבצע על ידי אנשי מקצוע בלבד.

פסולת זאת שוכבת במרחב הפתוח, לפעמים במשך חודשים ארוכים, ולפעמים במשך שנים רבות. במהלך התקופה הזאת, צוברת הפסולת הזאת נגעים ומזיקים ממגוון רחב של סוגים.

זה יכול להיות גזמי עצים וצמחיה שעם הזמן מרקיבים ומפתחים פטרת, תולעים וחיידקים, ואלה יכולים להיות עכברים, חולדות ונחשים המוצאים בית חם בתוך ערימות הפסולת האלה.

פרט לכך, הפסולת המושלכת היא בדרך כלל במצב שבור וחלוד, מה שמעלה את הסיכון לפציעה מקצוות חדים וחלודים, מסמרים, עצים שבורים וכדומה, במהלך הפינוי.

אמצעי מיגון וכללי זהירות

כאשר אנו נקראים לפינוי פסולת סביבתית, אנו מצטיידים בכל אמצעי המיגון הנדרשים לרבות כפפות עבות, נעליים גבוהות, סרבלי עבודה עבים, משקפי מגן, מסיכות אב"כ וקסדות.

את ערימות הפסולת אנחנו מפרקים בצורה שיטתית כשבדרך כלל באמצעות מוט ארוך אנחנו מפרקים את ערימת הפסולת מרחוק, מאפשרים לכל המזיקים ששוכנים שם להתפנות מהמקום, ואז יכולים להתקרב בביטחה.

יחד עם זאת, אי אפשר לומר בביטחה כאשר מדובר בפינוי של פסולת סביבתית, ולכן תמיד חשוב שעבודת הפינוי תתבצע על ידי אנשי מקצוע מיומנים שיודעים להתמודד עם כל סיטואציה שעלולה להתעורר.

אם אתם אוהבי הסביבה, ורוצים ללמוד עוד על הנושא של פסולת סביבתית, היקף התופעה, המאפיינים הבולטים שלה וכדומה, תוכלו להיכנס לאתר האינטרנט שלי, לקרוא מאמרים מקצועיים שכתבתי בנושא, לצפות בתמונות של פסולת סביבתית שצילמתי במהלך השנים, וכן לצפות בקטעי וידאו המתעדים תהליך פינוי טיפוסי של פסולת סביבתית.

אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו