אילו בעיות עלולות להתעורר במהלך טיפול באגרן כפייתי?

הבעיות שעלולות להתעורר במהלך טיפול באגרן

ובכן, הבעיות יכולות להתעורר ממגוון רחב של כיוונים, ובדרך כלל, רובן נובעות מחוסר היכולת ליצור אצל האגרן הכפייתי את ההסכמה למהלכים השונים שיש ליישם במסגרת הטיפול. כך למשל, אחד האתגרים הקשים ביותר בתהליך טיפול יסודי הוא השלב בו יש לפנות את הדירה מכל החפצים שנאגרו בה. לא מדובר רק במהלך שנועד לפנות את הדירה ולאפשר בה מגורים, אלא תהליך סמלי מאוד של פרידת האגרן הכפייתי מהאובססיה שלו, ולמעשה מכל אותם חפצים שאגר לאורך השנים, ופיתח כלפיהם רגשות חזקים במיוחד.

יצירת שיתוף פעולה מול האגרן הכפייתי

בעיות נוספות שיכולות להתעורר הן סביב הקפדת האגרן הכפייתי להגיע לייעוץ פסיכיאטרי או ליטול את התרופות הפסיכיאטריות שנרשמו לו. בסוג בעיות אלה יש תפקיד מרכזי מאוד למשפחה שאמורה לספק לאגרן הכפייתי את התמיכה הנדרשת וגם לוודא שהוא פועל על פי הנחיות הפסיכיאטר, מגיע לכל פגישות הייעוץ ונוטל את התרופות על פי הנדרש. לאורך כל התהליך, ניתן לצפות לבעיות של חוסר רצון וחוסר הסכמה מצד האגרן הכפייתי, אי שיתוף פעולה מצידו וסירוב לבצע פעולות שונות הנדרשות במסגרת הטיפול.

חיכוך בין האגרן הכפייתי ובין הסביבה

חשוב להבין שסירוב זה אינו סירוב ילדותי או סירוב של לעשות דווקא, אלא קשיים אמיתיים שחווה האגרן הכפייתי סביב השינויים שדורשים ממנו לעשות הסובבים אותו. עבורו אין שום בעיה להמשיך עם אורח החיים האובססיבי, ואין שום בעיה להמשיך ולאגור מכל הבא ליד. אלו הם הסובבים אותו שרוצים את השינוי, החל מבני המשפחה, דרך השכנים והרשויות וכלה בגורמים המטפלים, וסביב החיכוך הזה שבין הסביבה ובין האגרן הכפייתי נוצרות מרבית הבעיות.

צרו קשר לקבלת הדרכה נוספת

מרכז הסיוע לאגרנים כפייתיים ומשפחותיהם מציע לכם את כל הסיוע הנדרש לכם על מנת להתמודד עם שלל סיטואציות באינטראקציה מול קרוב המשפחה האגרן הכפייתי. אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם מרכז הסיוע לאגרנים, ולקבל את הסיוע, הליווי, התמיכה וההדרכה להם אתם זקוקים עוד היום.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו