איך אגרנות כפייתית משפיעה על המשפחה?

על אגרנות משפחתית וההשלכות של המשפחה

אגרנים כפייתיים ובני משפחתם חיים בעולמות מקבילים. האגרנים עצמם לא מודעים לכך שיש להם בעיה. בניגוד להפרעה שבדרך כלל נקשרת עם אגרנות כפייתית OCD, אגרנים כפייתיים לא יכולים להסתיר מבני משפחתם את ההפרעה שלהם. וכך בני משפחתם סובלים ממחסור רציני בחיים מסודרים והדבר יוצר מתחים, לחצים, ויכוחים, מחלות שונות ולפירוק משפחות.

סכנת הבדידות אצל אגרנים כפייתיים

ערמות החפצים שמאפיינים אגרנים כפייתיים, מקשים עבור בני המשפחה בקיום חיי שגרה. בני משפחה הגרים עם אגרנים מדווחים כי הם חווים מבוכה רבה ומתביישים מאוד בביתם, הם אינם יכולים להזמין אורחים אל ביתם ומתקשים לשמור על בית מתפקד אשר אפשר להשתמש בריהוט, במכשירים, בשיש המטבח ועוד. ילדים להורים אגרנים סובלים  מהצורך לבחור צד בין הורה אגרן להורה השני, מרגשות שלילית כלפי ההורה האגרן ושכנים עשויים להלשין לרשויות לרווחת הילד ולגרום לפירוד המשפחה.

אגרנים כפייתיים נתפסים כנטל על משפחתם

הקושי לקיים חיי יום יום תקינים גורמים לפירוק משפחות. ערימת החפצים יכולה להוות סיכון לילדים ולמבוגרים מחשש להיפצע ולחלות במחלות נשימתיות כמו אסטמה ואלרגיות ולסבול מכאבי ראש חוזרים. חוסר היכולת לתפוס את המציאות האגרנית של האגרנים מובילה את דיירי הבית לכעוס ולהתמרמר על בן המשפחה האגרן עד לתחושה כי האגרן עושה זאת בכוונה ולא בגלל שהם חולים במחלה מסוימת או סובלים מהפרעה. האגרנים נתפסים על ידי בני משפחותיהם גם כנטל כלכלי, אם לא ניתן להכין אוכל בבית, חייבים להזמין. בגלל מחסור במקומות אחסון בני המשפחה מוציאים כסף על ארונות ומדפים. בנוסף לכך, אגרנים עם מאפיינים של קנייה כפייתית מוציאים הרבה כסף.

צרו קשר לקבלת סיוע

מרכז הסיוע לאגרנים כפייתיים ולמשפחותיהם מציע תמיכה וליווי האגרן ומשפחתו להחלמה. למרכז ניסיון רב במתן עזרה לאגרנים ובהפניה אל הגורמים המקצועיים למתן עזרה פסיכולוגית ועד לפינוי הדירה מפריטי האגרן.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו