"אחי אוגר זבל ופסולת"

אחרי אוגר זבל ופסולת

גם אח שלכם אגרן כפייתי של זבל ופסולת? ה"מרכז לסיוע לאגרנים כפייתיים" עוסק בהכוונה ועזרה לאגרנים ואספנים כפייתיים מטיפול בצד הנפשי ועד השיקום הפיזי של הדירה אשר הצטברה לבלגן אחד גדול ורציני, כך שכדאי שתדברו איתנו. רגע, איך מגיעים לאגירת זבל ופסולת בבית? זה נורא פשוט: אובססיה קטנה לאגירה בלתי נשלטת של חפצים ופריטים שאינם באמת נחוצים יכולה להוביל מהר מאוד להפרעה נפשית הקרויה בשם "האגרנות הכפייתית".

מהי? הפרעה זו היא אחת ממחלות האובססיה תחת הכותרת "הפרעות אובססיביות כפייתיות", היא מאופיינת בתחושת חוסר ובדידות הגוררת אתה שמירה ואגירה של חפצים ללא צורך בהם, הם יכולים להיות מקולקלים, ישנים, ואף מזוהמים, אך האגרן ממאן לזרוק אותם ורוצה לשמור אותם לעצמו לתחושת מילוי פיזי סביבתי.

כאן הגענו לפסולת והזבל, אשר לא באמת חשוב מה הם- העיקר שיהיו באזור כדי שנפשו של אח שלכם "תירגע ותתמלא". רק שהבית נהיה עמוס בכל לכלוך אפשרי, ועם הזמן נהיה כבר קשה להתנייד אפילו מחדר לחדר. מצב זה לא נעים לדרים עם האגרן, כך שלרוב בשלב זה הם כבר מחליטים לעזוב את הדירה וזאת לאחר ייאוש מניסיונות כושלים להתמודד עם המחלה של אחיהם.

שלב הבידוד וחוסר האונים- חובה לטיפול.

בשלב זה כשהאגרן כבר נותר לבדו לגמרי, הוא דיי מיואש לצאת מהמצב בעצמו, העזרה שהוא צריך היא נפשית- הבדידות תוכל להתחלף בתחושה אחרת שיבנה  עם הפסיכולוג/פסיכיאטר הנכון, אשר תמעט את רמת האובססיה לאגירה ותחליף אותה בתחושה רגועה ושלווה יותר.

ומה עם כל הזבל והבלגן? דברו אתנו.

והגענו לחלק החשוב בו השינוי באמת יראה לעין: שיקום ופינוי הדירה. בשלב בו נפשו של אחיכם נרגעה קצת, העומס והבלגן יראו לו כמו לנו- מיותרים. את השינוי הזה יש לעשות בצורה שקולה ונכונה. לבחירות הטובות והנכונות ביותר עבורו תפנו מיד אלינו- ל"מרכז לסיוע לאגרנים כפייתיים" ונבטיח לכם שינוי יעיל. מכיוון שהבלגן והעומס בבית מביאים איתם עם הזמן בעיות חמורות יותר אשר מסכנות בריאות כגון: עובש, ריח רע, סדקים, נזילות וכו' כך שחברת הפינוי והניקיון צריכות להיות מקצועיות, מנוסות, ומבוקרות. אצלנו תמצאו את חברות הפינוי הטובות ביותר. אל תשכחו ותזניחו את אחיכם אלא תתחילו לפעול מעכשיו, היינו פה.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו