אגרנות כפייתית

אגרנות 

פינוי מדירה של אגרן כפייתי היא הכרח – על מנת שניתן יהיה להחלים מהתופעה, אשר שכיחה בעיקר בקרב אנשים מבוגרים, אך לא רק. אגרנות כפייתית הינה אחת הבעיות המאפיינות את החיים המודרניים והנגרמות כתוצאה מטראומת עבר או חשש מפני העתיד. מדובר בהפרעה התנהגותית הגורמת לאדם לאגור ולאסוף את ביתו כל דבר שנקרה בדרכו, בין אם שאריות מזון, אשפה, שקיות, עיתונים ישנים, בגדים בלויים, חפצי ריהוט, חלקי ריהוט, מוצרי חשמל מקולקלים ועוד. בעוד מרבית האנשים יגדירו את האוסף כ – אשפה – לכל דבר ועניין, הרי שהאגרן הכפייתי יראה באוסף שלו כיקר מפז, ולא יסכים להיפרד משום פריט.

מהי אגרנות כפייתית?

אם ננסה להגדיר מהי אגרנות כפייתית, נגלה, כי ישנם אגרנים שונים ברמות שונות. בעוד האספן החובב, יתמיד באוסף מסוג אחד, כמו אוסף בולים, אוסף מדבקות או אוסף מטבעות, הרי שהאגרן, פשוט אוגר אל ביתו את כל מה שנראה לו לנכון, וכל מה שעשוי לשמש אותו בעתיד, החל משאריות של מזון, בקבוקי שתייה ישנים וריקים, פריטי נוי, שקיות, עיתונים, ברושורים, בגדים ישנים, נעליים ישנות, חלקי בד, צעצועים שבורים, מוצרי חשמל מקולקלים – ובעצם, כמעט כל דבר. מדובר בתהליך התנהגותי אשר מוטה מן הנורמה, וככזה, יש צורך להתאים טיפול, ומוטב מוקדם לפני שיהיה מאוחר מידיי.

איך אפשר לזהות אגרנות כפייתית?

אגרנות כפייתית נבדלת מפני סוגים אחרים של אספנים או אגרנים. כמעט כל אחד מאיתנו רוצה לשמור פריטים מן העבר, זכרונות, אולי את תעודות הלימוד, בגדי התינוקות של הילדים שבגרו, אוספים שונים. אך כמעט כולנו, אוספים ושומרים את הדברים שלנו בצורה מסודרת, באופן כזה, שהם לא מזיקים לנכס, לא ממלאים את הנכס ולא מפריעים לשיגרת החיים. בדרך כלל, אנחנו נקדיש את המחסן או מדף בארון לפריטים שאנחנו רוצים לשמור. להבדיל מאיתנו, ה"אוסף" של האגרן ישתלט על כל הבית, עד לכדי מצב בו לא נוכל לראות את הריצפה. החפצים המפוזרים, ללא כל קשר בין אחד לשני, ימלאו את הבית, את החלל, את הספה, המיטה, הארונות, האמבטיה, עד למצב בו לא ניתן לנקות את הדירה ובוודאי של לשבת ולארח חברים. מרביתם של האגרנים לא יגדירו את עצמם ככאלו, לעיתים, הם אף כלל לא יבינו על מה אתם מדברים או מה אתם רוצים מהם. לכן, זיהוי של אגרנות כפייתית מומלץ שיעשה בכפוף אל ייעוץ מקצועי.

התמודדות עם אגרנות כפייתית

האגרן הכפייתי, בדרך כלל יחיה לבדו, מאחר ואף אחד אחר לא יסכים לגור תחת אותה קורת גג עם אדם שפשוט אוסף אשפה אל ביתו. ההתמודדות עם אגרנות כפייתית, צריכה להיעשות בצורה פסיכולוגית או באמצעות פסיכיאטר, בשילוב של שיחות או תרופות, בהתאם לדיאגנוזה הרפואית. אל תנסו להתמודד עם האגרן הכפייתי לבדכם, מאחר ומרבית הסיכויים כי פשוט לא תצליחו לעשות זאת. על כן, מוטב לפנות אל טיפול פסיכולוגי, ויש לדרבן את האגרן לסור אל טיפול מסוג זה. רק לאחר שהטיפול הפסיכולוגי או התרופתי מתחיל לתת את אותותיו, ניתן להתחיל לחשוב על פינוי אשפה מן הנכס ופינוי של כלל החפצים והפריטים, על מנת שניתן יהיה לחזור ולגור בצורה בטוחה בבית.

אל מי פונים?

פינוי אגרנות כפייתית אינה יכולה להיעשות בצורה עצמאית, מאחר ומדובר בכמויות גדולות מאוד של פריטים ושל אשפה שיש להוציא מן הבית. יש לעשות זאת בצורה מסודרת ומאורגנת, ורק לאחר שקיבלתם את הסכמתו המלאה של האגרן. טרם הסכמה שכזו, מוטב שלא לנסות להוציא דברים מן הבית לבד, על מנת להימנע מרגרסיה של תהליך הטיפול.

מאחר ויהיה זה קשה מאוד להתמודד עם הדברים בכוחות עצמכם, מוטב לפנות אל מומחה פינוי מדירה, על מנת שיוכל לקחת את המושכות, ולהתמודד עם תהליך הפינוי בצורה הטובה ביותר והמסודרת ביותר, תוך שמירה על בריאות וכללי בטיחות. חברת פינוי אשר מנוסה בפינוי של דירות ונכסים מאגרנים כפייתיים, תוכל לדעת כיצד להתמודד עם תהליך הפינוי, גם מבחינה פיזית, אך גם מבחינה ריגשית. לכן, מוטב להשאיר את אנשי המקצוע לשלוט בתהליך. איתור של חברת פינוי תוכלו לעשות באמצעות מכרים או חברים, או על ידי שיטוט באינטרנט. כמובן, שיש צורך לבדוק כי אכן מדובר בחברה בעלת ניסיון ויכולת בתחום של פינוי אגרנות כפייתית. 

פינוי נכס של אגרן

פינוי הנכס של אגרן כפייתי צריך להתנהל בצורה יסודית ובאמצעות צוות מקצועי, אשר יוכל להשתמש בכלים ובניסיון שצבר על מנת לטפל בנכס מלא באשפה ובמוצרים שיש להוציא. את כל החפצים משנעים אל אתר פסולת מורשה מטעם העירייה או הרשות המקומית, ולאחר מכן, ניגשים אל מלאכת הניקיון והחיטוי של הנכס. יתכן, ובמרבית המקרים של פינוי אספנות כפייתית , יהיה צורך לא רק בפינוי אשפה מהבית, אלא גם בהחלפה של כלים סניטריים, ארונות, או כל דבר אחר הדורש החלפה ותיקון. הצוות המקצועי של הפינוי, יוכל לתת לכם את כל הפתרונות תחת קורת גג אחת ולהשמיש את הנכס מחדש לקראת מגורים ראויים. חשוב מאוד לפנות אל חברה מקצועית אשר תוכל לתת לכם את שירותי הפינוי הטובים ביותר, תוך דגש על שמירת הבריאות והבטיחות במהלך הפינוי. כמובן, שלפני שמתחילים בתהליך הפינוי, יש צורך לקבלת את הסכמתו המלאה של האגרן, ורק לאחר מכן, ניתן להתחיל ולפנות את הנכס.

"צוות פינוי דירה" הינה חברה אשר מתמחה בפינוי דירות ונכסים וכן, הינה מומחית בפינוי של נכסים מאספנים כפייתיים. ב"צוות פינוי דירה"  תוכלו ליהנות מכל שירותי הפינוי המתקדמים ביותר, תוך שימוש במנופים, מכולות ומשאיות לצורך פינוי איכותי, מהיר ונקי. הצוות המקצועי של החברה עומד לרשותכם ויוכל להעניק לכם את הפינוי הטוב ביותר, ובדגש על התהליך הריגשי שעובר האגרן במהלך הפינוי. כמו כן, חשוב לציין, כי "צוות פינוי דירה"מסוגלת לתת מענה לכל סוג של נכס ולכל גודל של פינוי.

ב"צוות פינוי דירה" ישמחו לעמוד לרשוכם לאחר תהליך הפינוי, בניקוי וחיטוי של כלל הנכס, וכמובן, בהכנה של הנכס לקראת מגורים בצורה הטובה והנקייה ביותר. אם אתם נדרשים לשירותי פינוי נכסים מאגרנים כפייתיים ב"צוות פינוי דירה" ישמחו לעשות זאת עבורכם על הצד הטוב ביותר ועד לשביעות רצונכם. אל תנסו להתמודד לבדכם עם גודל הפינוי ועם המעמד הריגשי של פינוי הנכס, פנו אל "צוות פינוי דירה" החברה המקצועית והטובה ביותר בתחום פינוי נכסים.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו