אגרנות כפייתית – נזק לסביבה

מפגע תברואתי

ביתו של אגרן כפייתי מהווה מפגע תברואתי בלשון המעטה. עקב כך כי אגרנים כפייתיים ממעטים או אינם משליכים אשפה מביתם, הדבר עשוי להוות סכנה תברואתית, בריאותית וסביבתית עצומה.

הבית רווי הפסולת האורגנית עשוי למשוך אליו מזיקים כגון עכברים, חולדות ומקקים. במצב של אגרנות כפייתית הבית עמוס הערימות הינו חסום עד כדי חוסר היכולת לנקות גם אם הגר בו מעוניין בכך. לא ניתן לעבור בין חלקי הבית ולא ניתן אפילו לאתר את האשפה כדי לסלקה גם אם ירצה בכך.  ערימות הטינופת נערמות עם הזמן והמצב הולך ומתדרדר ללא היכולת לשלוט בכך.

 

ריח רע במרחב המשותף

ביתו של אדם הסובל מאגרנות כפייתית עשוי לנדוף ריח רע. ערימות הפסולת והחפצים אשר לא נוקו מזה שנים רבות הולכים ונרקבים ואת הריקבון, הפטריות והעובש  – לא ניתן לאתר בהסתכלות על פני השטח.

הריח עשוי להיות כה עז עד כי יעבור את חלל הבית ויגיע עד למרחב המשותף כגון המסדרון בקומה וחדר המדרגות.

סכנת שריפה

אם אתם מתגוררים בשכנות לאדם הסובל מאגרנות כפייתית עליכם לדעת כי גם ביתכם נמצא בסיכון.

ביתו של אדם הסובל ממצב זה נתון לסכנת התלקחות בכל עת מאחר וחפציו הרבים נערמים בערימות גבוהות, בקרבת וילונות, ובדרך כלל ביתו יכיל כמויות אדירות של חפצים דליקים כגון ניירות וגזרי עיתונים, ספרים, בגדים, וילונות ובדים לסוגיהם. הבערת אש בלתי אחראית ובלתי מבוקרת או אפילו רוח קטנה אשר תנשב לכיוון הבית עשויה להבעיר דליקה קטלנית אשר תביא לנפגעים בגוף וברכוש.  שריפות בהיקף כזה, בעלות חומרי בעירה טבעיים מכורח איסוף החפצים עשויות להביא לשריפה אשר תחרוג מגבולות ביתו ותפלוש לשטח שכניו.

 אם אתם מכירים אדם הסובל מאגרנות כפייתית עליכם להתריע על כך לקרוביו, אשר ייתכן ולא יידעו כלל על מצבו היות ואנשים מסוג זה אינם נוטים לארח או להכניס לביתם אף אחד מלבדם מתוך בושה ומבוכה גדולה באורח חייהם האקסצנטרי.
אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו