אגרנות כפייתית – מה עושים ואיך מטפלים?

איך מטפלים באגרנות? 

אגרנות כפייתית הינה תופעה מעיקה אשר פוגעת בחיים של מי שמתמודד עם התופעה. כאשר מגלים כי אדם כלשהו אינו מצליח לנהל את ביתו ואת חפציו, שהוא אוגר חפצים לרוב ולא זורק גם פריטים שיצאו זה מכבר מכלל שימוש, זה בהחלט מעורר חדש כי מדובר על אגירה כפייתית. במידה ואכן אובחנה הפרעה כפייתית זה מומלץ לפנות לטיפול בהקדם, וזאת על מנת למנוע החמרה של המצב, ולטפל באדם בהקדם האפשרי. בצורה כזו ניתן לעצור את ההתדרדרות ולמנוע החמרה של המצב. אז מה עושים ואיך מטפלים?

אגרנות כפייתית  – מהו הטיפול המומלץ?

הטיפול המומלץ לאגרנות כפייתית הוא טיפול קוגניטיבי התנהגותי או טיפול בשיטת CBT. אם כי מן הראוי לציין שיש מקרים חמורים בהם יהיה צורך להפנות את האגרן לטיפול תרופתי שניתן בהמלצת פסיכיאטר. כמובן שהדבר תלוי בחומרת המצב של המטופל. לרוב טיפול מקצועי אכן מצליח לסלול לאגרן את הדרך לרפואת הנפש שלו. וכך למנוע את המצב החמור של אגירה כפייתית. למעשה כפייתית עלולה להתבטא במישורים שונים, כאשר אחד מהם הוא אגירת חפצים. בכל מקרה חשוב מאוד לטפל כנדרש ולעצור את גלגל השלג שהולך וגדל עם הזמן.

הבית של האגרן

היות ואגרן כפייתי אוגר חפצים התופעה משפיעה בצורה ישירה על הבית שלו. החדרים הולכים ומתמלאים בחפצים מסוגים שונים ומשונים. גרוטאות וחפצים בלים ממלאים כל פינה בבית, והמצב הולך ונעשה עמוס וחסר שליטה. מדובר על מצב חמור בו המגורים בבית נעשים לא נוחים. במצב כזה העסק יוצא מכלל שליטה. האגרן אינו מוצא את חפציו, לא יודע איפה הניח כל פריט ולא מצליח לשרת את עצמו בצורה סבירה. כמובן שזו מציאות חיים בעייתית שיש לפתור אותה לצד הטיפול בהפרעה.

אגרנות כפייתית המרכז לסיוע לאגרן

המענה ניתן על ידי שי פינוי דירה. המרכז חותר למצוא לכל אגרן את הפתרון אמתי שלו, וכך להביא אותו למציאות חיים איכותית ונכונה לו. כאשר מתגברים על ההפרעה ומצליחים לתת לאדם את היכולת ואת הכלים לשלוט על ההפרעה שמפעמת בתוכו, ניתן להתחיל גם פינוי של תכולת הבית ולהושיע את האגרן מההפרעה שלו.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו