כיצד להתמודד עם אבא אגרן כפייתי?

אבא אגרן? 

אגרנות כפייתית מתפתח בהגדרה ועלולה להגיע לשיאה לאחר משבר אישי ו/או נפשי עימו מתמודד האגרן הכפייתי. במידה ואם אתם מתמודדים עם אבא אגרן כפייתי, אנו ממליצים לכם בראש ובראשונה ללמוד על תופעת האגרנות והשלכותיה ורק לאחר מכן לאמץ לעצמכם דרכי פעולה באמצעותם תוכלו להתמודד אל מול אביכם בכל הנוגע לבעיה ממנה הוא סובל.

בחלק גדול מהמקרים, תופעת האגרנות הכפייתית מגיעה לשיאה כאשר אב המשפחה מבוגר ומתגורר בגפו ברוב המקרים, אך חשוב לציין שישנם לא מעט מקרים בהם פעולות האגירה האובססיביות מצידו מתחילות עוד הרבה קודם לכן, כאשר ילדיו עדיין מתגוררים עימו תחת אותה קורת גג.

ילדים קטנים ובני נוער להורים המתמודדים עם תופעת של אגרנות כפייתית, חווים תחושות בושה בנוגע למצב אביהם וברוב המקרים הדבר עלול להשליך על חייהם הבוגרים. במקרים אלו, לילדיו של ההורה האגרן, עומדים פחות אמצעים מעשיים להתמודדות עם אבא אגרן כפייתי, ולכן, קיימת חשיבות רבה למעורבות של אנשי מקצוע חיצוניים.

אבא אגרן לילדים בוגרים יותר אשר אינם מתגוררים בשטח הדירה בה מתקיימות פעולות האגירה, נוטה בחלק גדול מהמקרים לנתק את קשריו המשפחתיים ולפעול בכל דרך אפשרית להרחקת ילדיו משטח הדירה בה הוא מתגורר ובה למעשה הוא מבצע את פעולות האגירה השונות. גם הניתוק החברתי וגם ניסיונות ההרחקה מצידו של אדם הסובל מאגרנות כפייתית, נובעים בעיקר מתחושת הבושה עימה הוא מתמודד, מכיוון שגם במקרים בהם הוא מתכחש למצבו הוא מודע להשלכות השונות העלולות להתקיים כאשר ילדיו הבוגרים יתחילו לנקוט באמצעים שונים לפינוי תכולת האגרנות אותה הוא אוסף באופן אובססיבי.

קבלת סיוע מקצוע מצד גורמי מקצוע היא ללא ספק הדרך היעילה ביותר להתמודדות עם אבא אגרן כפייתי, ואין זה משנה מהו גילם של ילדיו. העזרה המקצועית מתאפשרת כיום בין היתר באמצעות גופי הרווחה וגורמים מקצועיים נוספים כגון: ייעוץ פסיכולוגי. כמו כן, כיום תוכלו למצוא בכל רחבי הארץ קבוצות תמיכה שונות העוסקות בהפרעות מסוג OCD אליהן משויכת גם הפרעת האגרנות הכפייתית. באמצעות קבוצות תמיכה אלו, תוכלו להיחשף לדרכי התמודדות שונות עם אבא אגרן כפייתי והן יהוו עבורכם עוגן נפשי לאורך כל הדרך.

במקרים בהם דירת האגרנות בה מתגורר אביכם איננה ראויה למגורי אדם, חשוב שתקיימו פעולת פינוי תכולת אגרנות גם במקרים בהם הוא מסרב בכל תוקף לעשות כן, וזאת על מנת למנוע מפגעים תברואתיים העלולים לסכן את בריאותו ואף את חיוו של אביכם.אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו דילוג לתוכן