אוספים חפצים מהרחוב ושומרים בבית

אוספים חפצים? 

אגרנות כפייתית, קיימת תופעה מוזרה שעלולה לעורר גיחוך – אנשים אוספים חפצים מהרחוב ושומרים בבית. אם היו אלו חפצים שימושיים ותקינים אולי היינו יכולים להבין את התופעה. אבל היות ומדובר על גרוטאות וחפצים שבורים, הרי כולנו מסיקים כי זו תופעה בעייתית שיש צורך לטפל בה בהקדם האפשרי. אכן, לתופעה הזו יש שם והיא מוכרת בתחום בריאות הנפש. אגרנות כפייתית – מצב בו אדם אוגר חפצים ואוסף אותם אל ביתו ללא כל הסבר רציונאלי. הוא נכנע לדחף אימתי שפועם בתוכו ומפעיל אותו בצרוה משוללת היגיון זו.

אגרנות כפייתית, הנפש זקוקה לטיפול

תופעה כזו מספרת על נפש אשר זקוקה לטיפול. האגרן צריך להגיע אל מטפל מוסמך אשר תופעת האגירה מוכרת לו. מטפל כזה יוכל להוביל את האגרן באמצעות כלים מקצועיים שונים למצב של איזון בו הוא לא יהיה כפוף לתכתיבים פנימיים עוצמתיים שינהלו לו את החיים ויעצרו את השגרה הנורמטיבית שלו. טיפול מקצועי שיוגש בזמן יוכל למנוע החמרה של המצב ולאפשר לאגרן לנשום לרווחה כאשר הוא יגלה שמאמציו נושאים פרי והוא מצליח לסלול לעצמו את הדרך הנכונה בחיים.

הבית – איך הוא נראה?

מלבד לנפש הסובלת יש להתייחס לפן נוסף, והוא הבית של האגרן. ביתו של האגרן הכפייתי אשר אוסף חפצים ברחוב ומאחסן אותם בביתו הופך להיות עמוס ומבולגן מאוד. הוא מתמודד עם עומס מטורף ואי סדר בולט. וזאת מלבד לחוסר הניקיון ואי היכולת לשמור על היגיינה בסיסית בבית. אכן, מצב מעיק אשר האגרן עצמו סובל ממנו לד בני המשפחה האומללים שחיים יחד אתו.

אגרנות כפייתית, מה עושים במצב כזה?

במקרה כזה בו הבית עמוס והאגרן כונס חפצים נוספים בזה אחר זה חשוב מאוד לפנות למרכז לסיוע לאגרן. המרכז מספק מידע רב. וניתן לקבל הכוונה ושמות של אנשי מקצוע שיוכלו להועיל לאגרן. מלבד זאת מספק המרכז שירות מקצועי ומותאם אישית של פינוי דירות ותכולה עודפת. החברה רכשה לעצמה ניסיון רב בתחום הפינוי, והיא עוסקת רבות עם תכולות של אגרנים כפייתיים. תהליך הפינוי מתבצע ברגישות רבה מתוך מטרה להקל על האגרן.

 אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו