אגרן כפייתי

אגרן כפייתי הוא אדם שסובל מאובססיה שמכריחה אותו לאסוף בלי הפסקה כל מיני חפצים. יש אנשים שאוספים זבל מהחוץ ומכניסים אותו לדירה. כל בקבוק ריק שהם רואים, כל פרוסת לחם שמישהו זרק והתוצאה היא דירה מלאה חפצים מרקיבים וריחות רעים.

אך יש אנשים שאוגרים חפצים שלהם עצמם במשך שנים. אדם כזה סובל אולי מטראומה בעקבות שנים של רעב ומחסור והוא שומר כל דבר שנראה לו שימושי. רוב בני האדם זורקים בגד ישן וקונים חדש. זורקים נעלים קרועות ובלויות וקונים זוג חדש.

אך האגרן הכפייתי לא זורק שום דבר ישן. הוא חש קשר סנטימנטלי עמוק לחפצים הישנים שלו, או שהוא פוחד שיום אחד יהיה לו חסר. לכן אם נכנסתם לדירה שהיתה שייכת לאגרן כפייתי, אין ברירה אלא לקרוא לצוות של שי פינוי דירה כדי להוציא ממנה את אוסף החפצים הישנים.

פחדים וחרדות

כשאתם מדברים עם אגרן כפייתי, אתם יכולים לשים לב שזהו אדם מלא פחדים וחרדות. אלה יכולות להיות חרדות בגלל טראומה שעבר, מלחמה, רעב או אפילו אובדן.

התחושות הרגשיות הקשות שאנשים אלה סוחבים גורמות להם לפעולות אובססיביות שונות, שאחת מהן היא דבקות עזה לחפצים הישנים שלהם, וחוסר רצון להיפרד מהנעליים הישנות והבגדים שמתאספים בדירה וחוסמים אותה.

אגרן כפייתי בדרך כלל מודע לבעיה שלו, הוא מבין שהאגרנות גורמת ללכלוך ועלולה להביא עכברים, מקקים ומחלות, אך למרות זאת הוא אינו יכול להשתלט על הדחף לאסוף. יהיה קשה לשכנע אדם כזה לפנות את החפצים, אך בסופו של דבר תקראו לחברת שי פינוי דירה כדי להכניס אויר וניקיון לדירה.

דירה חשוכה ומחניקה

דירה של אגרן כפייתי היא בדרך כלל חשוכה וסגורה, ולכן יש בה ריח מחניק. גם אם האגרן אוסף עיתונים ישנים, ריח המחנק של דירה לא מאווררת הוא מאוד לא נעים.

לאדם כזה יש בדרך כלל הבנה של מצבו והוא מתבייש בהפרעה שלו. מסיבה זו הוא לרוב לא יאוורר את הדירה מחשש שפתיחת החלונות תגרום לאנשים לראות את הלכלוך שהצטבר. אך ברגע שהחלטתם לטפל בבעיה, תרצו גם לפנות את הערמות של החפצים שחוסמים את האור והאויר בדירה ואין יותר טוב מלהזמין את החברה של שי פינוי דירה לעזור לכם במשימה.
אל תתאמצו

לחצו לחיוג מהיר

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום,
איך אוכל לעזור לך?
התקשרו עכשיו